موسسه نواوران با گذشت زمان و نیاز شرکتها و بنگاهای اقتصادی وتغییر ساختار محیط اقتصادی وگرایش رویکرد حسابداری به مالیات در نظام اقتصادی کشور برآن داشت تا بتوانیم گام موثری در جهت رفع مشکلات مالیاتی در چارچوب قانون وکاهش شکاف استاندارهای حسابداری  با قوانین مالیاتی برداریم ،تا نه آسیبی بر بدنه مالی شرکت وارد شود نه حق دولت ضایع شود .

امروز مالیات بایستی بصورت عادلانه پرداخت شود تا مودیان با انگیزه بهتری در افزایش درآمد کشور سهیم باشندامروز توصیه ما برای تمام موعدیان مالیاتی اینست که تکالیف مالیاتی خود را انجام دهند تا مستندات کافی برای ارائه به ممیزان مالیاتی داشته باشند.

مشاوره در خصوص کلیه عملیات مالی و حسابداری شرکتها و موسسات؛

 

- مشاوره در خصوص تهیه و تنظیم دفاتر قانونی طبق آیین‌‌نامه تحریر دفاتر؛

- ارائه مشاوره مالی ، مشاوره بیمه ای و مالیاتی؛

- مشاوره در خصوص تهیه صورت های مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و صورت‌های مالی تلفیقی گروه شرکت‌ها طبق ضوابط و استانداردهای ملی ؛

- مشاوره در خصوص تهیه سایر گزارشات مالی و محاسبات خاص؛

- اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شرکت‌ها؛                                               

- مشاوره در خصوص تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مالی و کنترل داخلی

- مشاوره در خصوص تهیه صورتهای مالی و گزارشهای حسابرسی انگلیسی جهت ارائه به شرکت‌ها و مراجع خارجی

- مشاوره در خصوص انجام انواع خدمات حسابرسی داخلی؛

- ارائه مشاوره و راهکار های بیمه ای

- ارائه مشاوره و راهکار های مالیاتی

- مشاوره در خصوص تهیه و تکمیل اظهانامه مالیاتی

- مشاوره در خصوص تهیه لوایح و دفاعیه های مالیاتی و حضور درهیأت‌های حل اختلاف مالیات            

     مشاور مالیاتی   

در جهت شناخت نقاط ضعف و قوت ،ایجاد راهکار های مناسب و اعمال کنترل های داخلی برای مالیات عادلانه ،جلوگیری

صد درصد (100%)  از جرائم مالیاتی

برای تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی  :

اشخاص حقوقی :با توجه به تجربیات گذشته و مشاهده زیادی از پرونده مالیاتی اکثر مالیاتهای  اعمال شده، برای شرکتهای حقوقی در اثر غفلت مودیان حقوقی از انجام تکالیف قانونی بوده است .هیچ کدام از شرکتها عمدا فرار مالیاتی نداشته اند چرا که بعد از رسیدگی مالیاتی بیشتر از مالیاتی که اگر تکالیف را رعایت می کردند پرداخت می کنند.چرا که مستندات کافی برای ممیز محترم ارائه نکردند و به همین خاطر علی الراس شده اند یا هزینه هایی فاقد مستندات، برگشت داده شده و مالیاتهایی در اوراق مالیاتی اعمال شده که خارج از تصورات مدیران می باشد . به همین خاطر موسسه نوآوران  کنترلهایی برای رعایت قوانین در شرکتها لحاظ کرده است که شرکتها مالیات عادلانه پرداخت کنند نه حقوق دولت ضایع شود ،نه مالیات مضاعف از مودی دریافت شود .

نکته مهم :بعضی از این شرکتها بدلیل سهل انگاری ،خودشان را از معافیت های مالیاتی محروم می کنند .

مثل معافیت های ماده 138 -132-139- و ...

 

اشخاص حقیقی به سه گروه طبقه بندی می شوند  :گروه اول  گروه دوم   گروه سوم

گروه اول : مثل درمانگاه ها که جز اشخاص حقیقی هستند  بایستی مثل شرکتهای حقوقی صورت وضعیت مالی (ترازنامه) و صورت عملکرد (سود وزیان )در چارچوب گزارشگری به اداره مالیاتی ارائه دهند که متاسفانه بعضا شاهد هستیم این موارد رعایت نشده و منجر به جرائم سنگین مالیاتی می شوند . حسابداری درمانگاه ها حتما بایستی طوری انجام پذیرد که علاوه بر مالیات، قوانین سازمان تامین اجتماعی هم رعایت شود .

توصیه می شود حسابداران در درمانگاه ها حد المقدور استاندارد های حسابداری را با قوانین مالیات تطبیق دهند تا شکاف بین استاندادر های حسابداری با قوانین مالیاتی کمتر شود بلکه اصطکاک بین مودی و ممیز کاملا از بین برود و اینکه مالیات یک تکلیف قانونی و شرعی است که حتما بایستی گزارشات حسابدار عاری از حساب آرایی و جانبداری باشد تا مالیات عادلانه پرداخت گردد .

 

پزشکان :جامعه ای  به نظر پر درآمد اما شاید از این آمار فقط 20% درآمد بالایی دارند ولی در حال حاضر مخاطب پردرامدها از نظر سازمان مالیاتی هستند  با توجه به شرایط جدیدی که اعمال شده حتما باید تکالیف مالیاتی را رعایت کنند ، حسابداری برای پزشکان ! این جمله شاید کمتر شنیده شده باشد چرا که تا به حال حسابداری برای پزشکان فراگیر نبوده اما حتما بایستی حسابداری مالیاتی داشته باشند چراکه ملاک تشخیص مالیات در مرحله اول مدارک و مستندات حسابداری است  در صورت عدم ارائه مستندات وارد مقوله های علی الراس و اعمال ضرایب خواهد شد پس بهتر است مدارک و مستندات برای روز رسیدگی تهیه وتنظیم شود .

 به عنوان مثال ، مدارک لازم جهت حسابداری در یک مطب پزشکی :

1) درآمد های روزانه که به دستگاه پز کشیده می شود و حق  بیمه های که بعدا قرار است واریز شود درآخر روز جمع بندی و یک فاکتور در آمدی برایش صادر شود

2)هزینه های مطب از جمله حقوق ،برق ،آبنمان ، پذیرایی ،….

در پایان فصل درآمد ها و هزینه ها بصورت تجمیعی در سامانه صورت معاملات ارسال شود وپایان سال از همین اطلاعات اظهارنامه

عملکرد تنظیم و ارسال می گردد و تمام مدارک فوق به منزله مستندات خواهد بود

تالار های پذیرای ، قربانی مالیات بر ارزش افزوده شده اند چرا که از رعایت قوانین مالیاتی غفلت کردند

مراحل حسابداری در تالارهای پذیرایی :

1) قرداد هایی که با اشخاص بسته می شود در بدو قرارداد کد ملی طرف مقابل دریافت و طبق قرارداد در زمان برگزاری مراسم فاکتور رسمی صادر شود چرا که زمان قرارداد زود تر از زمان برگزاری مراسم است و امکان دارد در زمان عقد قرارداد فاکتورصادر شود  دچار بهم ریختگی سریال فاکتورهای درآمدی شود که در این صورت غیر قابل قبول خواهد بود .زمانی که فاکتور صادر می شود 9% ارزش افزوده به فاکتور اضافه و از طرف مقابل دریافت گردد .

2) ثبت این درآمدها در دفاتر و در سامانه صورت معاملات فصلی

3) تطبیق استعلام اماکن با لیست فاکتور ها و قرداد ها ،که قراردادی در گزارشات فصلی از قلم نیو فتاده باشد

در نهایت این گزارشات در پایان سال ملاک اظهار نامه قرار می گیرد .

در رسیدگی مالیاتی اگر تمام اطلاعات بر طبق چارچوب استانداردهای حسابداری و قوانین مالیاتی ارائه گرددهیچ گونه مالیات مضاعفی نه در عملکرد و نه در ارزش افزوده گریبان مودی را نخواهد گرفت حسابداری تالارهای پذیرایی بسیار ساده و قابل اجرایی می باشد اما اگر تکالیف را رعایت نکرده باشید متاسفانه ملاک تشخیص مالیات می تواند قرائن مالیاتی از جمله :

موقعیت تالار

شهرت تالار

تعداد صندلی و متراژِ تالار

منوی غذا و برآورد قیمت

استعلام از اماکن و آمار مراسمات و تعمییم به ظرفیت کامل تالار

که تماما قضاوت حرفه ای ممیز مالیاتی می باشد که هیچ گونه قابل رد کردن در هیات های مالیاتی نمی باشد قانون مکلف می کند هم مودی و هم ممیز در یک چارچوب حرکت کنندامید است در یاداشت های بعدی راجع به سایر اصناف صحبت شود از جمله صنف طلا فروشان و غلات وخشکبار و...

 

موسسه نوآوران با مدیریت ابوذر محققی مدرک کارشناسی ارشدحسابداری با بیش از 10سال کار اجرایی  در جهت مشاوره مالیاتی و اعمال کنترلهای داخلی ،بررسی پرونده های مالیاتی سنوات قبل و حضور در جلسات مالیاتی حسابرسی  مالیاتی ،بررسی و برآورد بدهی مالیاتی شرکا ،حاضر به ارائه خدمات می باشد                  

تماس با ما

    آدرس : کرج میدان شهدا به سمت میدان توحید جنب موسسه بانکداری  ملل مجتمع آنامیس طبقه دوم واحد 3 .

   آدرس :تهران خیابان اشرفی اصفهانی خیابان ناطق نوری پلاک 12 ساختمان آرش طبقه سوم واحد 8

    ایمیل :  noavaranacc@yahoo.com

    تلفن کرج   :02632204589  -   02632238025

    تلفن تهران :02144894716

    فکس : 32204589 -026

     همراه :09127658025

 

  

                                         

رزومه موسسه حسابداری نوآوران

موسسه حسابداری و مشاوره مالی نوآوران تراز پایتخت  به مدیر عاملی جناب آقای مهندس ابوذر محققی به شماره ثبت 28877 در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است. این موسسه با اتکا به دانش و سال ها تجربه مدیران و کارشناسان ارشد مالی ، مالیاتی و حقوقی و بهره گیری از آخرین تکنولوژی فن آوری اطلاعات ( IT ) در زمینه ارائه خدمات مشاوره مالی و مدیریت و یکسان سازی دانش علمی مدیران و کارشناسان با دانش روز به منظور ایجاد تحول در شرکت ها و ایجاد بهره وری واقعی فعالیت دارد ، و افتخار دارد در این مسیر تا پایان راه همراه شما باشد .